Co je nutné ještě zařídit v těhotenství

Před narozením miminka je nutné zařídit spoustu věcí. Na co byste rozhodně neměly zapomenout?

1) vyplnění dotazníku o jméně dítěte: dostanete ho v těhotenské ambulanci v porodnici, kde budete rodit. Musí být podepsaný oběma partnery.

2) pokud nejste vdané a nechcete, aby miminko mělo vaše příjmení, vyřiďte si potřebné dokumenty na matrice v místě svého trvalého bydliště.

3) vyberte si dětského lékaře, který se bude starat o vaše miminko: doporučuji hledat v místě bydliště z několika praktických důvodů:

Pokud nejste mobilní, vždy se k němu dostanete, a hlavně ho zpočátku budete navštěvovat opravdu často. Také si uvědomte, že až bude Vaše miminko nemocné, že s ním nebudete chtít absolvovat dlouhé výlety. Ještě před porodem svého pediatra kontaktujte a domluvte se s ním, jak budou první návštěvy vypadat. Dnes se rodí málo dětí, takže máte velkou výhodu v tom, že se lékaři ve svých službách předbíhají. První návštěvy zpravidla probíhají u Vás doma a další v ordinaci, v ordinačních hodinách přímo určených pro ty nejmenší, což znamená, že byste neměly přijít do styku s nemocnými dětmi.

4) pokud si vyberete jméno pro své miminko, které není v našem kalendáři, je nutné mít povolení

5) v poradnách přímo v porodnici se setkáte s informacemi o dárcovství pupečníkové krve. Pokud se pro něj rozhodnete, potřebný formulář vyplňte již v těhotenství a nezapomeňte si ho vzít, až pojedete do porodnice.
Pokud z nějakého důvodu nechcete očistné klyzma, můžete se u svého gynekologa informovat o alternativním způsobech.

Připravila Lucie Marková porodní asistentka

Z Knihy o matce a dítěti, která vyjde v tomto roce.