MOTHERCARE

MATEŘSKÉ OBLEČENÍ

Firma Mothercare nabízí různé styly a střihy mateřské módy, které využívají různé přístupy v tom, jak vám padnou kolem bříška. V našich velikostech se můžete velmi snadno orientovat. Oblečení je navrženo tak, aby velikosti odpovídaly vaší velikosti před těhotenstvím. Nicméně je lepší oblečení před zakoupením vyzkoušet, protože některé střihy zejména kalhot vám nemusí být pohodlné.Kalhoty pro maminky jsou šity ve čtyřech střizích. První střih s elastickým pásem pod břicho je vhodný pro období časného těhotenství a v prvních dnech po porodu. Ostatní typy jsou vhodné pro celé období těhotenství. Druhý střih pasuje pod břicho a kalhoty jsou zevnitř opatřeny gumou pro stažení a povolení pasu. Třetí střih umisťuje mezi přední a zadní díl kalhot elastické vsadky, kterými je vedena guma pro jejich stahování a povolování. Poslední čtvrtý střih vede přes břicho elastickou kapsu, která má nastavitelný pas. Připraveno je pro vás oblečení pro různé příležitosti. Formální oblečení ,neformální, sportovní, oblečení na noc, plavky.

Mothercare pracuje s různými materiály, které vám v létě uleví od vzrůstajícího horka a v zimě vás zahřejí. Nezapomeňte, že nevýhodou normálního oblečení ve větších velikostech je pozvednutá přední část, kdežto mateřské oblečení s bříškem dopředu počítá.

 SPODNÍ PRÁDLO

 

Pro všechny druhy těhotenských a mateřských podprsenek je důležitý správný tvar a velikost, abyste se mohly cítit pohodlně a aby se vaše tělo mohlo bez problémů vrátit k původnímu stavu. Během těhotenství a po porodu se mohou vaše prsy velmi zvětšit a potřebují odpovídající podporu. Před zakoupením podprsenky je vždy lepší ji vyzkoušet, vhodným výběrem se vyhnete různým obtížím jako je například bolest zad. Těhotenské podprsenky firmy Mothercare se vyrábějí ve velikosti 34 (75) B až 44 (100) G a mají zapínání na čtyři háčky, široká neproklouzávající ramínka, širší strany, hlubší košíčky s níže posazeným středem, měkké bavlněné lemy a širší podporu pod košíčky. Těhotenskou podprsenku budete potřebovat po celou dobu těhotenství a několikrát budete potřebovat změnit velikost. Od třetího měsíce těhotenství se budete možná během spánku cítit nepohodlně, v tom případě bychom vám mohli nabídnout speciální podpůrnou podprsenku bez šitých košíčků. Tyto podprsenky jsou také opatřeny odepínatelnými košíčky pro potřeby nočního krmení. Mateřskou podprsenku s odepínatelnými košíčky je dobré kupovat ve dvou týdnech těsně před porodem – nezapomeňte, že košíček je třeba vybírat větší kvůli vložkám a objem hrudníku menší. Velikost hrudníku měřte těsně pod poprsím a vyberte nejbližší menší velikost, velikost košíčku zjistíte odečtením velikosti poprsí od velikosti hrudníku (velikost A znamená rozdíl deseti až dvanácti centimetrů, vyšší velikost plus další dva centimetry). Klasické podprsenky vám nikdy neposkytnou dostatečnou oporu. Těhotenské a mateřské podprsenky je dobré prát pouze na čtyřicet stupňů, aby si udržely ten správný tvar.

Budete se také muset poohlédnout po vhodných spodních kalhotkách, které přesně padnou pod bříško nebo nad bříško s jemnými elastickými lemy kolem pasu a nohou. Firma Mothercare nabízí bavlněné kalhotky s příměsí lykry ve střihu přes bříško a pod bříško, také v úpravě tang, ve velikostí 36 až 48.V nepříznivějších podmínkách budete pravděpodobně jako doplněk potřebovat těhotenské punčocháče. Punčocháče, které nabízíme s příměsí lykry se vyznačují velmi pohodlným širokým pasem a bezešvým předním panelem, které se budou úměrně zvětšovat s vaším bříškem, a zpevněnou špičkou, zároveň vám budou jemně masírovat nohy.  

Kromě speciálního spodního prádla existuje i mnoho jiných doplňků, které vám pomohou překonat období těhotenství a ulehčit vám v něm. Mnoho maminek se oprávněně bojí výskytu strijí, jemných jizviček, které jsou způsobeny obecně rychlým přírůstkem váhy. U těhotných žen se mohou objevit na bříšku, na prsou i na stehnech. Proto byste měly pokožku na těchto místech zvlhčovat a ošetřovat speciálním krémem, protože těmto jizvičkám můžete pouze předcházet. V případě, že se chystáte kojit, zakupte si krém na bradavky s heřmánkem nebo lanolinem. Unavené nohy v průběhu těhotenství můžete osvěžovat regeneračním sprejem. Při spaní a relaxaci si můžete ulevit klínovým polštářem. Vyrábí se i speciální polštář ve tvaru U, kterým můžete během těhotenství podporovat záda, poté ho využít jako pomůcku při kojení a nakonec jako oporu pro dítě. Nabídnou vám také můžeme různé typy vložek do podprsenky, kalhotky na jedno použití do porodnice, mateřské vložky atd.

Přijďte si k nám vybrat své mateřské oblečení, budeme se těšit na vaší návštěvu a s vaším výběrem vám rádi pomůžeme!Obchody Mothercare:

Pasáž Myslbek, Na Příkopě 19/21, 110 00 Praha 1, tel.: +420 222 240 008

OC Chodov, Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4, tel.: +420 272 075 240

OC Letňany, Veselská 663, 190 00 Praha 9, tel.: +420 286 583 563

Aupark, Einsteinova 18, 851 01 Bratislava, tel.: +421 2 63 451 911