Národopisným muzeem nově provází Matěj z 19. století

Národopisným muzeem nově provází Matěj z 19. století - obrázek
Národopisným muzeem nově provází Matěj z 19. století - obrázek

Víte, jak žili a pracovali naši předkové? Jak se oblékali a jak bydleli? Na tyto a další otázky pomáhá v Národopisném muzeu - Musaionu od poloviny prázdnin najít odpovědi malým návštěvníkům a jejich rodičům nový průvodce Matěj ve speciálním programu s názvem Život na vsi, jak jej (ne)znáte!

Matěj, chlapec, který žil v polovině 19. století, děti zavede nejen do národopisné expozice, ale také do řemeslné dílny Národopisného muzea. Na návštěvníky čekají jak vědomostní, tak praktické úkoly, například objevování tajemství ukrytých v košících, skládání muzejního puzzle přímo v expozici či vytváření vlastního návrhu kroje z krajek a výšivek.

Hlavní myšlenkou při tvorbě putování s Matějem bylo nabídnout rodinám s dětmi možnost strávit společně volný čas v muzeu, poznat nebo si připomenout tradiční lidovou kulturu, ze které konec konců vychází současná kultura,“ vysvětluje ředitel Historického muzea Národního muzea Pavel Douša a Petra Dolejšková, autorka programu, doplňuje: „Vytvořili jsme pracovní listy, které si mohou rodiče vyzvednout kdykoli u pokladny a pustit se s dětmi do vyplňování.

Průvodce je návštěvníkům k dispozici zdarma k zakoupené vstupence a patří do programu Hravého muzea. Bližší informace o tomto projektu a dalších aktivitách Hravého muzea naleznete na internetových stránkách: http://www.nm.cz/hrave-muzeum.php.