S HemaGelem na hemoroidy a anální fissury

Hemoroidy patří k nejčastějším, nejbolestnějším, ale také nejchoulostivějším onemocněním, se kterým se ale do ordinace nechodí příliš často. Trpí, nebo trpěla jimi zhruba polovina dospělých obyvatel Evropy a lékaři prý své pacienty v souvislosti s hemoroidy rozdělují na dvě skupiny: na osoby, které je mají, a osoby, které to teprve čeká.  

Slovo hemoroid pochází z řečtiny a označuje tok krve či krvácení. Hemoroidy se vyskytují v posledních 2-3cm tlustého střeva. Tato část je pod povrchem sliznice protkána sítí cév, které vytvářejí drobné polštářkovité útvary. Tyto útvary jsou přítomny ve střevě již před narozením a po celý lidský život. Samy o sobě tedy hemoroidy potíže nezpůsobují. Obtíže ovšem nastanou, pokud se polštářky zvětší a zanítí, pak se objevují první příznaky jako je svědění, krvácení a bolest.

K příčinám vzniku hemoroidů patří především špatné návyky při defekaci, těhotenství, sedavý způsob zaměstnání, strava s nedostatkem vlákniny či užívání některých léků způsobujících častý průjem nebo zácpu.  

Společně s hemoroidy se velmi často vyskytují anální fissury neboli řitní trhlinky, rovněž velmi bolestivé a choulostivé. Navíc spousta lidí se domnívá, že trpí hemoroidy, ve skutečnosti ale mají v oblasti konečníku právě tyto prasklinky.

Co tedy můžeme dělat? Důležitá je hlavně prevence, a to příjem potravy s vysokým obsahem vlákniny, dostatečné množství tekutin, samozřejmě také pravidelný pohyb - turistika, plavání, cvičení. Následná léčba má za cíl ulevit nepříjemným příznakům hemoroidů a análních fissur a ulehčit vyprazdňování, které je jejich vlivem velmi bolestné.

Preparátem, který se při léčbě velmi osvědčil, je HemaGel, a to především při hojení prasklinek a krvácení vnějších hemoroidů. Tento hydrofilní průzračný gel se nevstřebává do těla, nemá tedy žádné vedlejší účinky, a tak ho mohou bez obav užívat nastávající a kojící maminky. HemaGel po krátké době dokáže vytvořit tenký film v trhlině, má chladivý účinek a výrazně urychluje hojení. Jedná se o unikátní, na originálním českém patentu založený zdravotnický prostředek, který představuje novou generaci mokrého hojení. Klinické studie prokázaly, že HemaGel chemicky váže volné kyslíkové radikály vznikající při zánětlivých procesech, čímž zabraňuje negativnímu působení v místě poranění. V ráně vytváří optimální pH a snižuje bolestivost poranění.

HemaGel je běžně k dostání v každé lékárně bez lékařského předpisu v 5g nebo 30g balení.