S HEMAGELEM proti oparům

S tímto problémem se každá z nás již jistě, možná nejednou, setkala. Typické svědění, doprovázené hnisavými puchýřky a strupy, se na rtu, tváři či jiných místech těla objevuje ve chvíli, kdy si je přejeme nejméně - během vysněné dovolené u moře, při sportovních aktivitách, den před společenskou událostí, na kterou se tak dlouho těšíme, a poslední dobou stačí pouze neustálé změny počasí a opar je na světě. Dokáže pěkně potrápit nastávající či kojící maminky, které musí pečlivě studovat každý příbalový leták, aby zjistily, zda mohou ten či onen přípravek užívat i během těhotenství či v době kojení .

Jedná  se o celosvětový problém a lidí trpících opary stále přibývá. Opary vyvolává virus HSV1, který podřimuje v těle devadesáti procent lidí. Při oslabení imunitního systému se aktivuje a způsobuje vznik klasického oparu na rtu, tváři či nose. Ostatní viry čeledi herpesvirů (HSV2) mohou vést k podobným obtížím na jiných místech těla, např. v oblasti genitálií. Herpesviry jsou velmi nakažlivé - a to ještě v době, kdy se puchýře již vyhojily a vytvořily se strupy. Další vlastní nákaze i přenosu infekce na jiné osoby zabrání přísná hygiena.
Při počátečním svědění, než se vytvoří puchýřky, může pomoct jedna z volně prodejných mastí obsahující virostatikum. Aplikaci takových přípravků je však nutno konzultovat s lékařem. Pokud se puchýřky již vytvořily, jsou uvedené masti téměř neúčinné. A v tuto chvíli nastupuje nový patentovaný gel vyvinutý Makromolekulárním ústavem České republiky – Hemagel. Přestože se nejedná o antivirotikum, Hemagel se, kromě léčby drobných poranění, popálenin I.+ II. stupně a chronických ran, osvědčil právě na opary. Hemagel vytváří na povrchu bezbarvou elastickou vrstvu, která odděluje citlivý povrch od vnějšího prostředí a zabraňuje vzniku strupu, čímž výrazně zlepší komfort hojení bez bolestivých prasklinek. V ráně se vytváří optimální PH a je chráněna proti vlivům vnějšího prostředí. Probíhá zde tzv. vlhké hojení, které je pro organismus nejpřirozenější. Vlhké prostředí podporuje dělení a pohyb buněk a udržuje v ráně stálou teplotu, hojení je tak rychlejší a komfortnější. Hemagel je rovněž obohacen o účinnou látku odchytávající volné kyslíkové radikály, které vznikají všude tam, kde se poraníme. Pozitivně působí i při hojení projevů pásového oparu (herpes zoster).

Pacienti zaznamenávají především snížení bolestivosti, chladivý efekt, urychlení hojení a potlačení vzniku jizviček. Hemagel navíc díky svému jedinečnému složení neproniká do těla, ale léčí rány na povrchu, což uvítají těhotné a kojící maminky, které musí u každého léku studovat, zda je pro ně vhodný, Hemagel ale mohou bez obav použít. 

 
Hemagel je volně dostupný ve všech lékárnách ve dvou velikostních baleních – 5g a 30g. Pro více informací navštivte webové stránky www.hemagel.cz