Fashion story pro těhotné

Fashion story pro těhotné  - obrázek
Fashion story pro těhotné - obrázek

Těhotná žena, ač si to sama někdy nemyslí, je půvabná a pro svého muže stále krásná. Pro šťastný průběh těhotenství muž přispívá svou pozorností a projevem lásky. Budoucí maminka nesmí získat nesmyslný dojem, že je tlustá či nepřitažlivá.

Je samozřejmě důležité dbát o sebe nejen po stránce zdravotní, ale také vnější, vzhledové. To, jak se žena cítí, je-li spokojená a bezstarostná, výrazně přispívá
k celkové pohodě v těhotenství.

Každá z nás prožívá těhotenství jiným způsobem. Některé jsme po dlouhou dobu stále štíhlé a nic nám nebrání vést neměnný aktivní život, druhá skupina dam začne hned od prvního okamžiku těhotenství přibírat na váze. Změna hormonů v těle vede k větším fyziologickým změnám a žena se stává méně aktivní.

Ať máte stále štíhlou postavu a přibíráte pomalu, nebo vaše kilogramy narůstají jak na elektroměru, potřebujete pohodlné oblečení, které skvěle sedí střihem, aby materiál nevyvolával alergii, aby vás nic nedřelo či neškrtilo.

Žádné XXXL svetry, dámy! Oblečte si úzké kalhoty, na ně šatičky či halenku a jako třešinku na dortu zvolte jednoduché bolerko, které se střihem vyhne bříšku. Krásně budou vypadat šaty přestřižené pod prsy, tím se zdůrazní nejštíhlejší místo na těle těhotné ženy, a dolů se jen nechají volně nařasené.

Nejlepším tipem pro krásu je použití asymetrických střihů a nepravidelných délek.

Abyste nemusela stále utrácet za nové, větší oblečení, nechte si ušít vícefunkční model. Z delších šatů se pomocí postranního řasení se šňůrkami rázem stanou minišaty, které zkombinujete s legínami nebo při ještě větším stáhnutí máte skvělou tuniku. U bund je mistrovským nápadem několik řad zipů. Dle aktuální velikosti bříška zvolíte vhodný zip a pro pokročilejší stadium těhotenství jsou v bundě ukryty v postranních švech další zipy, které roztáhnou přední díl kolem bříška. V takovém modelu se budete cítit stále jako v bavlnce, protože vás nebude nic pnout.

Pokud ráda nosíte doplňky, dolaďte svůj vzhled pomocí módní bižuterie či pěkného šátku.

Tip Jiřiny Tauchmanové:
Velmi pohodlné a po zdravotní stránce doporučované jsou podpůrné pásy. Ty se obvykle nosí pod oblečením, ale proč je nepoužít jako dekorativní prvek, který uleví a ještě zahřeje?!

Fashion story pro těhotné

»Snažím se najít na ženách to krásné a zdůraznit tuto krásu svým modelem. Oblečení ode mne je vždy trendové, kvalitně zpracované a hlavně pohodlné.«
Jiřina Tauchmanová

»Módu Jiřiny Tauchmanové jsem měla šanci poznat ještě před těhotenstvím a okamžitě mě oslovila pro svou originalitu a jedinečnost. Oblíbila jsem si hlavně její večerní šaty, ale při tomto focení jsem měla možnost zjistit, že díky jejím nápadům a invenci nemusí těhotné ženy nosit jen ošklivé lacláče. Jiřina podtrhla to, co bylo dříve tabu. Že těhotenství není nemoc a že bříško není třeba schovávat! Dokázala, že mateřství ženě neubírá sex-appeal a že i v tomto období může být každá z nás výjimečná.«
Lucie Koňaříková

Móda Jiřiny Tauchmanové

Móda Jiřiny Tauchmanové

 

Zelený top z kvalitního sametu a černé cigaretové kalhoty s puky na každodenní nošení. Slavnostnější nádech dodává bužuterie od společnosti Pearl Bohemia.

Zelený top

 

Červené šaty z hřejivého úpletu. Stahovací šňůrky po stranách umožní zvolit si nejen délku šatů, ale díky tomu budou šaty s bříšem takzvaně růst.

 Červené šaty

 

Halenka z příjemného materiálu s ručním potiskem, inspirovaná krásou čarovných cikánek.

 

Halenka
 

Vícefunkční černé úpletové šaty s lyrou a roláčkem, po stranách nařasené, což lehce umožňuje přeměnit šaty na rolák. Mode je doplněn černými leginami a bižuterií od firmy Pearl Bohemica. Tato kombinace vytváří velice elegantní outfit, vhodný na příležitosti všeho druhu.

Černé šaty
 
 
Stříbrno-šedé sametové šaty, asymetricky řasené v oblasti bříška. Ozdobené jsou módní fialovou stuhou. 
Stříbrno-šedé šaty
 
 
Vlněné šatičky asymetrického střihu, s ručním potiskem, doplněné úzkými kalhotami či leginami.
Vlněné šaty
 
 
Černo-zlatá tunika s vázáním na ramenou, kterou je možné obléci na rolák. Vezměte si ji jako malou večerní do společnosti.
Tunika
 
 
Elegantní svetr z červeného úpletu s límcem na spuštěnou vodou na přední straně. Tento červený skvost vás krásně zahřeje v zímních měsících.
Svetr z červeného úpletu

 

 

prof. MUDr. A. Pařízek, CSc. Kniha o těhotenství a dítěti, Galén, Praha 2015